Top 20 Phil Collins ve Genesis Hits

müzisyen, söz yazarı, baterist, klavyeci ve adam oyuncu Philip Collins 1951 senesinde Londra, İngiltere’de dünyaya geldi.

Müzik kariyerine başlamadan ilkin Phil, Oliver’ın Londra yapımında Artful Dodger olarak yer edinen bir çocuk oyuncuydu. ek olarak 1964’te Beatles filmi “A Hard Day’s Night”ta figüran olarak yer aldı ve Dick Van Dyke’ın “Chitty Chitty Bang Bang” filmimizde de yer aldı.

Phil ek olarak, küçük yaşlarda, beş yaşlarındayken Noel için bir davul seti aldığında müziğin yaşamının bir parçası olacağını biliyordu. Lisede birkaç grupla çaldı, sadece ilk albümünü 1969’da Flaming Youth grubuna davulcu olarak kaydederek çıkardı. Bir yıl sonrasında, ve fazlaca azca başarı ile, Flaming Youth dağıldı.

1970’te Phil, bir bateristin gizli saklı reklamını yanıtladı ve Genesis grubu için Peter Gabriel’in ailesinin evinde meydana getirilen seçmeleri kazanmıştır. Gabriel solo kariyerini kovuşturmak için 1975’te gruptan ayrıldı ve Phil vokalleri devraldı.

Genesis 1978’e kadar ilk Top 40 hitini “Follow You, Follow Me” ile yapmadı. Phil ilk solo albümünü 1981’de Genesis için şarkı söylerken kesti ve 1987’ye kadar devam etti. Phil’in solo emekleri, 1981’de “In The Air Tonight” ve “Miami Vice” adlı TV programında ve Tom Cruise’un “Risky Business” filmimizde kullanıldı.

Listelerde solo sanatçı olarak ve Genesis ile birlikte, Phil Billboard’un haftalık listelerinde 37 top 40 hit aldı ve bunların yedisi bir numaraya terfi etti. Burada Phil Collins yirmi büyük hits bir göz, Billboard Haftalık Top 40 Listeleri gore.

1. Another Day In Paradise – 1989 – Phil’in en büyük rekoru dört hafta süresince #1’a gitti ve David Crosby’nin vokallerinde destek oldu.

2. Tüm Oranlar Karşı (Take A Look At Me Now) – 1984 – başlangıçta başlıklı “iyi mi Can You Just Sit There” Bu filmin başlık şarkısı “Tüm Oran karşı.”

3. Groovy Kind Of Love – 1988 – 1966 senesinde Mindbenders için #2 bir şarkı, bu phil Collins oynadığı film “Buster” 2 numaralı şarkıbiridir.

4. Two Hearts – 1989 – “Buster” şarkısının öteki bir numaralı şarkısı, En İyi Orijinal Şarkı branşında Altın Küre Ödülü’nü kazanmıştır.

5. One More Night – 1985 – bu şarkı, 1990’larda, Amerikan Kızıl Haç tarafınca, barınakların tanıtımını yaptıkları kamu hizmeti duyurularında bir süre kullanıldı.

6. Ayrı Lives – 1985 – daha oldukça film müziği. Bu kez, Phil vokalist Marilyn Martin ile mikrofon paylaşır ve film “Beyaz Geceler aşk teması olarak yer aldı.” Stephen Bishop tarafınca yazıldı ve En İyi Orijinal Şarkı branşında Oscar’a aday yayınlandı.

7. Sussudio – 1985 – Phil kelime “sussudio” doğaçlama bir lirik ve hiçbir anlamı bulunduğunu söylüyor.

8. Invisible Touch – 1986 – genesis’in tek şarkısı, bu single’ın sınırı olan sayıda ki 1992’de yayımlandı.

9. Easy Lover – 1985 – Philip Bailey ile düet, aslen Phil yardım ile Bailey şarkısı oldu ve Bailey’s “China Wall” albümünde ortaya çıktı.

10. In Too Deep – 1987 – Genesis albümü, “Invisible Touch”, Phil film “Mona Lisa için film müziği için bir şarkı yazmak istendi.”

11. I Wish It Would Rain Down – 1990 – albümünden “… fakat Cidden”, bu şarkı üstünde gitar emekleri efsanevi Eric Clapton geliyor.

12. Tonight, Tonight, Tonight – 1987 – Bu Genesis single Michelob bira reklamlarında yer aldı.

13. Land Of Confusion – 1987 – en Genesis fanatikleri Ronald Regan Mick Jagger ünlülerin birçok kuklalar özellikli onun müzik video için bu şarkıyı hatırlıyorum.

14. Hatırlıyor musunuz? – 1990 – müzisyen/söz yazarı Stephen Bishop’un geri vokallerini seslendirerek.

15. Don’t Lose My Number – 1985 – Phil bile tam olarak şarkı sözleri anlamını idrak etmek olmadığını itiraf ediyor. Tekli Birleşik Krallık’ta asla yayınlanmadı.

16. Throwing It All Away – 1986 – Genesis gitaristmike Rutherford tarafınca grup “Mike ve Mekanik oluşturmak için devam edeceğini yazdı.”

17. Something Happened On The Way To Heaven – 1990 – michael Douglas, Kathleen Turner ve Danny DeVito’nun başrollerini paylaşmış olduğu “War of the Roses” filmi için yazıldı.

18. That’s All – 1984 – Genesis için ilk ilk on single.

19. Take Me Home – 1986 – NBC-TV dizisi “Miami Vice”da yer edinen bir öteki single’da peter Gabriel ve Sting’in vokallerinde yer aldı.

20. You Can’t Rush Love – 1983 – 1966 senesinde The Supremes için bir numaralı single ve Phil’in ilk solo ilk on şarkısı.

Phil ek olarak Brand X caz rock grubu ve 1996 senesinde Phil Collins Big Band kurdu çaldı.

Phil ma olmuşturüç kez sinirli ve beş çocuk babasıdır. Şu anda evlatlarının yanında olmak için İsviçre’de yaşıyor.

2009’da Genesis ile turneye çıkarken boynundaki bazı omurları yerinden çıkardı. Boynundaki ameliyat, ellerinin düzgüsel şekilde çalışamaması için onu bıraktı, bu da davul yada piyano çalma kabiliyetini zorlaştırıyordu.

Phil hala kayıt ve o 2010 senesinde bir albüm yayımladı, “Going Back.”

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X