Eski Moda Geleneksel Oyuncaklar Vs Elektronik Oyuncaklar

Ne kadar bir çocuk büyülenmiş olacak ve yeni bir oyuncak ile oynamak bebek oyuncakları yada çocuk oyuncakları satın alırken anne ve babanın ilk hususlar biridir. Kimse geleneksel klişe&eacute görmek istiyor; bir oyuncak üstünde nakit oldukça dışarı çatal ve geldi kutusu ile oynayan çocuk bulmak! derhal derhal başka bir mühim unsur fakat bir oldukça ebeveyn dikkate almayın bir oyuncak ilerleme ve genç gelişimi üstünde olabilir pozitif yönde tesirleri vardır.

Çocuklar çeşitli alanlarda büyürler; bilişsel (fizyolojik) ve toplumsal (öteki çocuklar ve yetişkinler ile etkileşim kanalıyla). Iyi tasarlanmış bir çocuk oyuncağa olabilir, yanı sıra oynamak için oldukça keyifli olmanın yanı sıra, bu alanların bazılarında büyümeyi tetiklemek için destek verir. özetlemek gerekirse oyuncakçı ziyaret ettiğinizde herhangi bir kolay do’s ve bu tehlikeli netice satın alma seçerken dikkate alınması gereksinim duyulan ler yok mu?

Her şeyden ilkin, ve birazcık tartışmalı, neredeyse elektronik oyuncaklar ve bilgisayar mevcut eğitim oyuncakları çalıştırmak yeni dalga sakınmak olabilir. Uzmanlar, bu oyuncakların hedef odaklı bulunduğunu keşfettiler, özetlemek gerekirse bir çocuk oyununda yaratıcı ya da araştırmacı olarak düşünmeyi öğrenmiyor ve bu yüzden bilişsel gelişimleri tetiklenmiyor. evladı ikna eden ve çocuğun çabalarını azaltan oyuncaklar ve oyundaki bilişsel süreç gelişimi teşvik etmez. Oyuncak Bu derslik bir çocuk yaratıcı düşünmek yada yaratıcı düşünme yeni yollar keşfetmek için şans vermeyecektir. Herhangi bir ebeveyn bir çocuğun hayal gücünün sınırsız bulunduğunu bilmiş olduğu benzer halde ve bu armağan bir çocuğun bilişsel bu şekilde inanılmaz bir oranda büyümeye elde eden yetişkinlerden değişik düşünmektir. Oyuncayın yalnızca bir yolu ve tek bir sonuçu var ise, çocuk bir bulmacayı çüptirmek için seçeneler içinde karar vermeye bıkmayı bı4

Üniversite emekleri, eski moda oyuncakların bilişsel gelişimi tetikleme mevzusunda en yararlı oyuncaklar bulunduğunu göstermiştir, zira bir bebek onları çeşitli şekillerde çalıştırabilir. Bu bir in bir evden bir pazar tezgahı uzay koordinasyon merkezine uzay ason misyonu için uzay akadar bir şey olmasını sağlar. Jean Piaget, saygı duyulan bir çocuk fizyologu, “şema” düşünmenin yeni yöntemlerini adlandırdı. Şemalar burada tanımladığımız yaratıcı düşünce türü yle geliştirilir.

Geleneksel bebek oyuncakları da motor kabiliyeti uyarıcı alanında koz kadar gelir. Bir çocuğun fizyolojik gelişimi iki ana alana ayrılabilir; brüt motor becerileri (biz çalıştırmak, kaldırmak ve hareket böylece büyük kasların gelişme) ve ince motor becerileri (bu bizlere büyük beceri ve bakım ile ellerimizle nesneleri denetlemek için izin). Kafesleri ve ksilofonları ayıklama benzer halde klasik, geleneksel oyuncaklar genç çocuklar için el-göz koordinasyonu geliştirmek için süper keyifli, bisiklet, trikes ve yeni yürümeye süregelen otomobiller büyüyen kasları geliştirmek benzer halde büyük çocuklar hareket tutmak, güç ve koordinasyon.

Son olarak, en yalınoyuncaklar da toplumsal gelişme için yanıt olabilir açıktır. Etkileşimi ve ekip çalışmasını tetikleyen oyuncaklar, bir çocuğun empati kurma ve başkalarıyla emek harcama kabiliyetini geliştirmenin muhteşem bir yoludur. Rol yapma oyuncakları bu şaşırtıcı, bir çocuk güvenli bir yerde yabancı durumlarda uygulama ve bununla birlikte daha karmaşık durumlara inanmak üretmek için öteki çocuklarla etkileşim elde eden. Bir çocuğun senaryoları ortaya koymasını ve bununla birlikte güvenli olurken çevrelerindeki çevreyi daha iyi kavramasına izin verirler.

Bir sonraki Noel alışveriş başlamadan ilkin aşağıdaki noktaları dikkatsizlik etmeyin, Bu büyük seviyede size destek olacaktır.

1. Oyuncak değişik şekillerde kullanılabilir mi?

2. Bir bebek kendi zihinleri göz ve fikirleri ile oyuncak amacı nı değiştirebilir mi?

3. Bu oyuncak dayanıklı, güvenli, büyüleyici, keyifli ve çocuğun bu yaş için sertifikalı olurdu?

4. Oyuncak çocukla birlikte büyüyebilmesi için artan güçlük düzeylerini sağlayabilir mi?

5. Oyuncak etkileşim izin, öteki gençler ile kullanım için uygun olup olmadığını deneyin.

6. Bu oyuncak yalnız tencerede bir flaş ya da gelecek seneler için küçük bir yaşamının bir bileşeni duracak.

Ne kadar süslü görünürse görünsün, ya da ne kadar iyi reklamı ya da paketlenmiş, robot dinozor çocuğunuzun düz eski çekme oyuncak sunmuş olduğu becerileri gelişimini sunmak asla. Benekli köpek hala Robo-Dino üstünde drene pilleri bile yürüyüşler alıyor olacak.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X