Çocuklar için Oyuncak Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gereken 5 Faktör

Bu ebeveynleri evlatları için oyuncak satın alma mevzusunda aşırı koruyucu ve seçici bulunduğunu söyleyebilir. Bu bir oldukça ebeveyn için organik bir tepkidir, bilhassa de evlatlarının refahı ve güvenliği daima akıllarında olan şeydir.

Çocuklar için oyuncak satın alma söz mevzusu olduğunda, seçim için birçok seçenek vardır. mahalli mağazanızda ve hatta çevrimiçi mağazalarda çeşitli renkler, şekiller, tasarımlar ve markalar bulabilirsiniz. Bu bazı ebeveynler için karışıklığa yol açabilir, bilhassa de ilk kez bir satın almak için, ya da derhal derhal ne oyuncaklar satın almak için herhangi bir fikrim yoksa.

derhal endişelenme. Çocuklarınız için oyuncak satın almak aslen görünmüş olduğu kadar oldukça kolay. Onlar için doğru oyuncakları bulmak için uyulması gereksinim duyulan kurallar ve doğal ki faktörler vardır. Uzmanlardan gelen şu ipuçlarını göz önünde bulundurun:

Yaşa nazaran satın al

Çocuklar için oyuncak satın alırken göz önünde bulundurmanız gereksinim duyulan ilk şey onların yaş braketi bulunduğunu. Bunun sebebi, bazı oyuncakların yalnızca belirli yada belirli bir yaş grubuna özgü olmasıdır. mesela, evladınız hala bir bebekse, 3 yaşından itibaren yaşlanan çocuklar için bu durum için onlara bulmaca lar almayın.

Oyuncakları bir oyuncak mağazasından alışveriş yaparken, etikette belirtildiği şeklinde tavsiye edilen yaşı deneyin. daha oldukça desteğe ihtiyacınız var ise, mağaza satış elemanını da arayabilirsiniz.

İlgi çekici oyuncaklar

evlatlarının müzisyenler kadar tutkulu olmasını isteyen müzikal eğilimli ebeveynler organik olarak onlara müzikal oyuncaklar almak isterler. Bu fikirde yanlış bir şey olmasa da, onları hakikaten ilgilenmedikleri bir şeye itmeye çalışmak büyümelerine ve gelişimlerine yarardan fazlaca zarar verebilir.

evladınız büyüdükçe, ilgi alanlarını belirleyin. Eğer onlar büyürken sizin ki şeklinde benzer bir ilgi gösterirseniz talihli, fakat değişik şeklinde görünüyor, bu tamamen iyi. Kendi ilgi lerini keşfetmelerine izin verin ve ebeveynler olarak yapabileceğiniz en iyi şey onları desteklemektir.

Onları destekleyerek, onların tutku ve ilgi nazaran oyuncaklar yatırım. Bu bir tek yaratıcılıklarını ve becerilerini geliştirmek değil, bununla birlikte onları fazlaca mutlu edecek.

Güvenlik

Çocuklarınıza bazı oyuncaklar satın alırken göz önünde bulundurulması gereksinim duyulan en mühim şey onların güvenliğidir. İster emin olun ister inanmayın, oyuncaklar çocuğunuzun sağlığı için tehlikeli olabilir. Oyuncak hangi malzemelerden yapıldığını (toksisiteyi önlemek için) ve CPSC ve FDA onaylı olup olmadığını belirleyin.

ek olarak etiketi okumak ve üreticinin yönerge larını ve önerilerini net bir halde idrak etmek da en iyisidir. Şüpheniz yada sorularınız var ise, bunu bir profesyonele yada satış temsilcisine açmayı dikkatsizlik etmeyin. Güvende olmak asla olmamasından iyidir.

Optimum gelişme ve gelişme için avantajlı

Oyuncaklar bir tek yaşa uygun değil, bununla birlikte çocuğunuzun büyümesi ve gelişimi için avantajlıdır. Çocuğunuzun kabiliyetlerini ve performansını artırabilir değişik oyuncaklar bir sürü olsa da, şu anda onun gereksinimlerine nazaran bir seçim yapmak en iyisi olacaktır.

Çocuğunuzun başka bir oyuncak kadar geçmeden ilkin belirli bir oyuncak ana izin verin. Aynı anda oynanan fazlaca fazla oyuncak, odaklanmış öğrenmeden fazlaca karışıklığa yol açabilir.

fakat bu bununla birlikte çocuğunuzun kabiliyet ve kabiliyetlerine bağlıdır. Onlar fazlaca genç yaşta yetenekli iseniz, onlara bu hediyeler maksimize destek olabilir oyuncaklar vermek isteyebilirsiniz.

Ağır oyuncaklara hayır

Çocuğunuza vereceğiniz oyuncak ların ağırlığını da göz önünde bulundurmanız fazlaca önemlidir. Ağır oyuncaklar ondan sonrasında kazalara niçin olabilir ve çocuklar oyuncakları iyi kullanamayabilirler. Bunun yerine, tamamen yönetebilirsiniz oyuncaklar satın alın. Bu taşımak ve oynamak kolay anlamına gelir.

Bu çocuklarınız için oyuncak satın alırken göz önünde bulundurmanız gereksinim duyulan faktörlerden bazıları, fakat daha oldukça tavsiye için çocuğunuzun çocuk doktoru sormak eğer bununla birlikte fazlaca destek verir. Oyuncaklar keyifli ve eğitici olabilir, fakat bununla birlikte önlem olmadan satın tehlikeli olabilir.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X